Svedectvo – November 2010

Otec Mirko na adorácii pred sv. omšou za uzdravenie otvoril Božie Slovo: Nestarajte sa o to, čo budete jesť… hľadajte najprv Božie kráľovstvo a ostatné sa vám pridá. Prosila som o Božie kráľovstvo. Pán mi dáva do srdca dobro, ktoré som tam nemala, nasilu som sa snažila byť dobrou, teraz je to prirodzené. Snažila som sa veriť, dôverovať Pánovi, všetko nasilu, teraz sám Pán tam dáva vieru, dôveru.

Na druhý deň sa tie slová začali napĺňať, suseda, ktorú manžel zviezol do kostola autom, nám priniesla vajíčka. Na ďalší deň bol manžel štedro obdarovaný mäsom zo zabíjačky. Hoci s peniazmi nevydržíme do ďalšej výplaty, máme čo jesť. Vždy som sa strachovala, keď neboli peniaze a jedlo sa míňalo, teraz dôverujem Pánovi. Poštou som dostala peniaze, nikoho som neprosila ani si nepožičiavam, Pán mi požehnal a vždy z toho dám desiatok Pánovi.

Pred mesiacom som mala v peňaženke posledných 5€. Ešte sme nedali do zvončeka, lebo sme mali veľké výdavky. Mrzelo ma to, dala som s dôverou Pánovi aspoň 2€ s tým, že Pán sa postará. Túžila som, aby nám Pán požehnaj 20€, ktoré sme potrebovali, ale nezakladala som si na tom. Za pár dní som poštou dostala 20€. Nikomu nehovorím o našej biede, Boh sám sa stará. Aký je Pán dobrý a láskavý, chválila som ho. Nechcelo sa mi tomu veriť, že Pán môže prejaviť svoju lásku v takej veci.

Ďakujem Pánovi, manžel dostal na konci roka prémie. Na jar sme dostali psa, bolo nám ľúto, že nemá búdu, hlavne keď pršalo. Prosili sme za búdu pre psa, stále sme nemali na ňu peniaze. Až keď prišli peniaze – prémie, bolo to akurát toľko, koľko stála búda. Mohli sme ju už kúpiť. Prišlo to veľmi vhod, hlavne keď začali aj mrazy. Veď aj zviera je Božie stvorenie, ďakujem dobrému Ježišovi aj sv. Františkovi.

Keď som bola v piatej triede ZŠ, cez jarné prázdniny sme boli s bratom u starých rodičov na prázdninách. Cez deň sme boli von, mali od nás kľud. Keď sa začalo stmievať, šli sme dnu. Dedko mal dosť nášho vystrájania. Povedal: „Tu si sadneš a budeš čítať. Vytiahol knihu FATIMA. Bolo to ešte za totality. Striedali sme sa v čítaní s bratom. Prvýkrát som prečítala knihu. Veľmi ma zasiahla. Keď sme sa vrátili domov, zasiahnutá prosbami Panny Márie, našla som si v knižke ako sa modlí sv. ruženec. Modlila som sa stále dokola aj 3 ružence, prvýkrát v živote, po večeroch. Nakoniec vždy ráno pred školou už len 1 ruženec. Po rokoch si uvedomujem, že ruženec ma zachránil. Mária mi vyprosila milosť, priviedla k pokániu, vyprosila uzdravenie a vyliatie Ducha Sv. v 20 r.

Mala som asi 19 r., prosila som Pána pred krížom, ktorý je nad dedkovou záhradou, za mojich predkov, za rody, aby sa zmierili, aby sa to dalo do poriadku. Pán ma vyslyšal, prešlo odvtedy 17 rokov a priniesla som zástupnú obetu za predkov. Dnes ma napadlo, že Pán splnil moju úprimnú prosbu, ďakujem, že do toho zapojil aj mňa. Bolo to ťažké, ale potrebné. Aj moji rodičia a súrodenci priniesli obetu za predkov. Žije sa mi ľahšie, milujem Máriu ešte viac, patrím jej. Matka ma cez ruženec vedie, to by ma nikdy nenapadlo. Keď sa modlím ruženec, Mária posiela slová, dáva útechu, povzbudenie, vnuká čo robiť, keď sa jej oddám. Vnímam silno, že ruženec zachráni moju rodinu. Verím Márii, že vyprosí milosť mojim deťom a manželovi, aby poznali, milovali Pána a zamilovali si aj ju. Čas nie je dôležitý, ale moja viera, dôvera a obeta.

Prosila som 9 dní o pomoc Karola Wojtylu. Cítim, že veľmi mu záležalo na rodinách, že ich miloval. Ku koncu som ho videla v nebeskej sláve pri Panne Márii Kráľovnej a ponúkala biely perlový ruženec. Neskôr som zbadala, že doma mám obrázok Karola s tým ružencom. Taký istý ako Mária. Je blízko, stále sa k nemu utiekam.