Pomáhajme ľuďom z Ukrajiny zasiahnutej vojnovým konfliktom

Priatelia,
ako sme vás informovali, vo františkánskom kláštore v Pruskom je zriadené ubytovanie pre ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine. Vďaka pomoci mnohých dobrovoľníkov sa už čiastočne podarilo pripraviť priestory pre ich dôstojné prijatie.
Znova sa však obraciame na vás s prosbou o pomoc: hľadáme DOBROVOĽNÍKOV, ktorí by pridali ruku k dielu. Viac informácii o konkrétnej službe nájdete v formulári.
Prosíme vás aj o zdieľanie tejto výzvy!
Kto by chcel podporiť finančne tento projekt, môže to urobiť cez transparentný účet: č. ú. VÚB = IBAN: SK88 0200 0000 0045 6929 6756
Info z 10.3.2022
Priatelia, zverejňujeme telefónny kontakt na azylový dom v Pruskom, kde prijímame ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine:
📞 0904072737
Čo na tomto telefónnom čísle zistíš?
– akú materiálnu pomoc môžeš priniesť (aby bola konkrétna a užitočná)
– aké čerstvé potraviny by ich potešili (trvanlivé môžeš priniesť stále)
– základné informácie o možnostiach dobrovoľníckej služby
(ak tie, ktoré sú v prihlasovacom formulári, nezodpovedali na všetky tvoje otázky, link na formulár 👇)
Info pre dobrovoľníkov (aj nových)
2. ak si sa už skôr zaregistroval, ale chceš prísť znova, pozri si v rozpise služieb aká je obsadenosť a uvidíš, kedy je tvoja pomoc najviac vítaná 😉 a potom napíš email na adresu pomocukrajine.frantiskani@gmail.com alebo zavolaj na toto číslo a dohodni sa s koordinátorom.
3. keď prídeš do Pruského a chytí ťa to za ❤️, že sa tam budeš chcieť vrátiť, prihlás sa na ďalšiu službu priamo u koordinátora…osobný prístup je najlepší