Deň priateľov Centra novej evanjelizácie

Deň priateľov Centra novej evanjelizácie

13. decembra sme mali v Beckove Sviatok – Stretli sme sa s Priateľmi, ktorým bije srdce pre naše Centrum hoci sú z rôznych oblastí či už geografických alebo profesných. Cieľom bolo bližšie sa spoznať, stráviť spolu čas a skúmať, kam nás vedie Duch. Počas svätej omše, ktorú celebroval o. Jeremiáš Kvaka, OFM (provinciálny minister Menších bratov františkánov, ktorí zverili občianskemu združeniu JP2 Centrum do správy), v rámci kázne osvetlil o. Leopold Jablonský o víziu CNE, ktorou je reevanjelizácia kresťanov v strednom veku, ďalej Silvia Manduchová hovorila o hodnotách, ktoré vyznávame – o kultúre synovstva a dcérstva, vzťahoch a budovaní jednoty. Následne predstavili terajšie aktivity Centra a o. Leopold predstavil stratégiu budúcnosti podmienenú aj novými kontaktmi s Catholic Charizmatic Centre v Houstone, US a KatNET-u. Nakoniec položil prítomným otázku, či chcú byť toho súčasťou.

Po svätej omši sme sa stretli v pri dobrom jedle a spoznávaní sa 🙂 Prinieslo to hneď aj svoje ovocie a už v apríli sa môžte tešiť na víkendový kurz pre manželov MMM (manželstvo – misia možná) so spoločenstvom z Oravy a verím, že to je len začiatok!

A ako vianočný darček sme dostali umývačku riadov.

den-priatelov-centra-1.jpgden-priatelov-centra-2.jpgden-priatelov-centra-3.jpgden-priatelov-centra-4.jpgden-priatelov-centra-5.jpgden-priatelov-centra-6.jpgden-priatelov-centra-7.jpgden-priatelov-centra-8.jpgden-priatelov-centra-9.jpgden-priatelov-centra-10.jpgden-priatelov-centra-11.jpgden-priatelov-centra-12.jpgden-priatelov-centra-13.jpgden-priatelov-centra-14.jpgden-priatelov-centra-15.jpgden-priatelov-centra-16.jpg